Dušičky v Domě dětí a mládeže

01.02.2024

V úterý 31. 10. jsme si s dětmi připomněly památku všech zesnulých označovanou jako dušičky, které přichází na den 2. listopadu. Povídaly jsme si o původu tohoto svátku a o tom, že v této době vzpomínáme na ty, které jsme měli rádi a kteří už tu s námi nejsou. Tuto dušičkovou tématiku jsme začlenily do kroužku Šikulové, kde vyráběli náhrobní dekorace na památku významných osobností Vamberka (Vilímek Josef Richard, Lützow František Hrabě, Kubias Jindřich St., Kareš Alois, Bednář Ladislav, Bednář Antonín Ml.). Během kroužku se děti vypravily na hřbitov položit vyrobené dekorace na hrob každému ze zesnulých. Děkujeme za přípravu vedoucí kroužku Renatě Vašákové, díky které tato akce mohla proběhnout.

Příměstský tábor Hádanka v DDM

01.02.2024

Během letních prázdnin se v Domě dětí a mládeže ve Vamberku uskutečnil příměstský tábor Hádanka, který probíhal v termínu od 17. 7. do 21. 7. 2023 a zúčastnilo se ho 30 dětí od 6 do 13 let. Celý týden byl provázán různými rébusy, hádankami, hlavolamy, tvořením a nechyběly ani sportovní aktivity a soutěže.
Středa byla věnována „Lovu za pokladem!“. Děti byly rozděleny do týmů, ve kterých si musely vymyslet a namalovat erb a pak už jen záleželo na jejich důvtipu a rychlosti, aby dokázaly rozluštit celou cestu až k pokladu. Ve čtvrtek jsme se vypravili na Chatu na Vyhlídce. Cestu nám zpříjemňovala hra, ve které děti musely opět spolupracovat v týmech. Během týdne nás navštívili hosté, kteří nám pomáhali při realizaci her. Tímto děkujeme Nellče Držmíškové a Ondrovi Tobiškovi. Velké díky patří i Renatě Pernické, která se celý týden starala o pitný režim a plná bříška nás všech.
Všem dětem a dospělým děkujeme za krásný týden a budeme se opět těšit na další společné akce.

Platba za kroužky

01.01.2024

Platba za kroužky

Podzimní prázdniny s Harry Potterem

27.10.2023

Během podzimních prázdnin v Domě dětí a mládeže ve Vamberku proběhla pro děti z Vamberka a okolí dvoudenní kouzelnická akce „Harry Potter“. Při příjezdu do Bradavic byly děti rozřazeny moudrým kloboukem do čtyř kolejí. Nebelvír, Havraspár, Mrzimor a Zmijozel. Poté se všechny koleje utkaly ve vědomostním kvízu, který byl zaměřen na všechny díly z kouzelnického světa Harryho Pottera. Nechyběla ani výroba vlastních kouzelnických hůlek, které se využily u her se zaklínadly. Všechny koleje si prošly kouzelnickou šifrou, která byla zaměřena na školní předměty ze světa čar a kouzel, jako je například hodina lektvarů nebo hodina bylinkářství.

Druhý den začal turnajem čtyř kolejí v mudlovském famfrpálu. Stejně jako v kouzelnickém famfrpálu se hrálo s košťaty, camrálem, potlouky a zlatonkou. Díky štafetě třídění ponožek se podařilo osvobodit domácího skřítka Dobbyho. Na konec po překonání cesty zapovězeným lesem všechny koleje úspěšně porazily Voldemorta.

Za pomoc při realizaci her děkujeme Adélce Freudenbergové a těšíme se na všechny další akce v DDM.

Hledáme vedoucího - Sportovní průprava

DDM Vamberk hledá vedoucího na sportovní kroužek

Kroužky pro dospělé

DDM otevírá dveře i dospělým.

Čekárna

Hlídání dětí po kroužku.

Nový kroužek

04.01.2023

KREATIV - výtvarný kroužek od 10 let

Informace k začátku DDM

Základní informace k provozu.

Technické